Vážení zákazníci, faremní prodejna v Arnošticích je otevřena denně zpravidla od 9-19 hod. a její provoz zajišťuje náš rodinný tým. Otevřeno je však pouze, když je někdo doma. Proto je lepší předem zavolat na tel. 777231558 a ověřit si otevírací dobu, příp. dostupnost zboží.

Jak nakupovat

Provozní doba: DENNĚ 9-19 hod.

V rámci našich možností po domluvě na tel. 777231558.  

Čerstvé hovězí maso, chlazené a vakuově zabalené, prodáváme prostřednictvím objednávkového systému. Výdej objednávek probíhá v pátek (po domluvě i v sobotu a neděli) v termínech zveřejněných na webu. Maso, které máme navíc, dáváme od pátku do volného prodeje a prodáváme ho do vyprodání zásob ještě následující týden v naší faremní prodejně. Ve stálé nabídce na prodejně máme i hovězí maso vakuově balené a mražené.

Hovězí maso, které si u nás můžete zakoupit, pochází pouze ze zvířat z našeho ekologického chovu. Zvířata jsou krmena pouze přirozenou pastvou a v zimním období senem a senáží s přídavkem ovoce, minerálních lizů a soli (GRASS FED). Letní sezónu tráví zvířata na pastvinách, v zimním období jsou chována ve vzdušné stáji na vysoké podestýlce a s venkovním výběhem, bez uvazování. Nově narozená telata do stáří cca 3 měsíců necháváme zcela volně a můžete je vidět od prosince do začátku dubna pobíhat volně po areálu našeho statku v Arnošticích. Nevykrmujeme dobytek obilím ani kukuřičnou siláží. Obvykle porážíme jednou za tři týdny dva býky ve stáří 18-26 měsíců. Maso prochází po porážce řádnou veterinární kontrolou a ve čtvrtích putuje z jatek zrát zpět k nám do bourárny, kde je dále opracováno. Datum porážky, reg.č. a stáří zvířete je uvedeno na každém balíčku masa. Na každém balíčku je také uvedena přesná váha, která se pohybuje okolo 1kg (+-250g). Podle uvedené váhy  a ceníku za kg je dopočítána výsledná cena. Pokud by se Vám zdál balíček malý nebo velký, můžete si jej ještě při odběru v prodejně vyměnit dle svých potřeb.   

Maso zraje ve visu ve čtvrtích 8 dní (fáze suchého zrání), pak je rozbouráno v naší bourárně a zavakuováno. Ve vákuu maso zraje (fáze mokrého zrání), proto je vhodné ho nechat ještě min. jeden týden odležet při teplotě 0-3st. C. Maso zkřehne a lépe se v kuchyni zpracovává. Trvanlivost vakuově zabaleného masa je cca 2 - 3 týdny. Pokud si tedy u nás zakoupíte chlazené vakuově balené maso a necháte si ho uležet v lednici (0-3st.C) do konce doporučené doby spotřeby, máte maso ve zrání 4 týdny. Což je pro běžné kulinářské zpracování hovězího masa optimální.

Čerstvé ovoce (třešně, višně, švestky, hrušky) prodáváme pouze při sklizni, jablka cca do ledna. 

Celoročně nabízíme jablka, hrušky, švestky, třešně a višně sušené, do vyprodání zásob. 

Trvanlivé výrobky si můžete zakoupit u nás ve faremní prodejně. 

Platby přijímáme v hotovosti, nebo platební kartou. 

Otevřeno máme denně, pokud jsme doma, v čase mezi 9 - 19 hod. Vzhledem k tomu, že prodej zajišťuje náš rodinný tým a nemáme v prodejně stálou prodavačku, je lépe předem zavolat a domluvit se na tel. 777231558. 

Trvanlivé zboží Vám můžeme i zaslat prostřednictvím přepravní služby Zásilkovna nebo Balíkovna.